Pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016

24 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy pożegnaliśmy naszą szkołę na okres wakacji. Ostatni raz pomachaliśmy także naszym starszym kolegom z klas trzecich, którzy przekazali sztandar w ręce uczniów klas drugich. Po trzech latach upadków i wzlotów, smutków i radości, trzecioklasiści opuścili mury naszego gimnazjum i wyruszyli w nową edukacyjną przyszłość. Najlepsi zostali nagrodzeni, największe wyróżnienie – Nagrodę Patrona - otrzymał Szymon Zelkowski z klasy IIIa. Uczniowie klas pierwszych i drugich powrócą już 1 września.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za ciężką pracę, Uczniom gratulujemy osiągnięć i życzymy udanego wypoczynku: błogiego lenistwa, niesamowitych przygód oraz pięknej pogody, spokoju, ciszy, słońca i prawdziwego wytchnienia! Do zobaczenia we wrześniu!!

Debata 2016

9 czerwca odbyła się w naszej szkole debata. To już tradycja  - na koniec każdego roku szkolnego nauczyciele, uczniowie i rodzice siadają do stołu, by zaplanować kolejny rok szkolny. Aby dokonać  jakiejkolwiek zmiany, należało odpowiedzieć na 3 pytania: które działania w bieżącym roku szkolnym okazały się sukcesem, jakie korzyści dla uczniów, rodziców i szkoły przyniosły? Co należałaby zmienić, poprawić, zmodyfikować? Jakie nowe działania należy podjąć?

Wszystkie uczestniczące w debacie podmioty zgodnie przyznały, że w szkole dużo się dzieje, podejmowane są ciekawe inicjatywy, panuje życzliwa atmosfera i należy wprowadzić niewielkie zmiany, aby wszyscy byli w pełni usatysfakcjonowani.

Zapraszamy do fotogalerii

Debata 2016

Europejski piknik rodzinny

4 czerwca w sobotę w naszej szkole odbył się już drugi – tym razem – Europejski Piknik Rodzinny. Atrakcje czekały na uczestników w kilku strefach: sportu, wiedzy, rekreacji. Każda rodzina mogła się zarejestrować i zdobywać punkty, wykonując przygotowane zadania: rzut do kosza, tor przeszkód, przejście po linie, skoki na skakance, ale żeby nie było tak sportowo – należało także wykazać się wiedzą na temat krajów europejskich. Ci, którzy chcieli się zrelaksować, mogli zagrać w gry planszowe, narysować Europę lub zbudować i pomalować własną kartonową konstrukcję. Podczas całej zabawy dwukrotnie pojawiła się przerwa – pierwszy raz, by uczestnicy zmierzyli się w przeciąganiu liny – nauczyciele i pracownicy naszego gimnazjum kontra uczniowie i goście, drugi raz, by tanecznie przejść przez Europę i zdobyć voucher na rejs po Wiśle. Dla wyczerpanych konkurencjami uczestników pikniku czekała pyszna grochówka, kiełbasa z grilla i wspaniałe ciasta przygotowane przez mamy naszych uczniów. Oczywiście nie obyło się bez nagród –oprócz wspomnianych vocher’ów można było otrzymać puchar, zaś mamy – autorki ciast – zostały nagrodzone przepięknymi wałkami!  Wspaniała zabawa towarzyszyła wszystkim licznie przybyłym gościom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zapomnicie o naszym pikniku. Zabawa gwarantowana!

Zapraszamy do galerii:

Europejski pikn...

Jasełka 2015

22 grudnia w świąteczny czas wprowadziła nas pani Anna Bednarczyk ze swoim kołem teatralnym. Uczniowie przedstawili współczesną wersję Bożego Narodzenia, przedstawili, co my – przedstawiciele XXI wieku myślimy o ty święcie. Całość została przyjęta przez widzów entuzjastycznie, aktorzy zostali nagrodzenie gromkimi brawami.

Następnie uczniowie spędzili miłe chwile przy wigilijnych stołach. Dzielili się opłatkiem, spożywali mniej lub bardziej:) wigilijne potrawy, a niektórzy rozpakowywali prezenty znalezione pod choinką.

I maraton filmowy

Po raz pierwszy w naszym gimnazjum, 10 listopada 2015r.  odbył się "Maraton Filmowy".
O godzinie 21.00 uczniowie weszli do sali gimnastycznej gdzie rozłożyli materace, poduszki i koce,
by wygodnie spędzić noc. Obejrzeli kilka ciekawych filmów m.in. "Miasto 44", "Straszny Film 4",
"Furia". Dodatkową atrakcją była pizza zamówiona o północy oraz przeciąganie liny.
Wszystko skończyło się o 6 nad ranem. Cała noc w szkole szybko minęła, a uczniowie świetnie się bawili.