Ważne informacje dla klas sportowych

Nabór do klasy sportowej odbywa się w miesiącach maj i czerwiec, po ogłoszeniu na stronach internetowych Gimnazjum nr 30 i UKS "PUŁASKI". Jest dokonywany na podstawie bardzo prostych testów, sprawdzających przygotowanie ogólne (ogólnosprawnościowe) absolwenta szkoły podstawowej, jak również wykonanie najprostszych elementów techniki siatkówki dla dziewcząt i koszykówki dla chłopców.
Zajęcia sportowe w klasie odbywają się codziennie w wymiarze dwóch (2) godzin lekcyjnych.
Dzieci zakwalifikowane do klasy sportowej mają obowiązek uczestniczyć w zgrupowaniu sportowo-rekreacyjnym, organizowanym w drugiej połowie sierpnia rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.
Zgrupowania sportowe są organizowane również po I i II klasie gimnazjum, zawsze w drugiej połowie sierpnia.
Dziecko zakwalifikowane do klasy sportowej musi posiadać aktualne badania lekarskie (karta zdrowia sportowca lub zaświadczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu) zezwalające na wyczynowe jego uprawianie.
Uczniowie klasy sportowej uczestniczą w rozgrywkach organizowanych przez mazowieckie związki sportowe i po spełnieniu określonych wymogów, stają się członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego "PUŁASKI", wielokrotnego mistrza Warszawy w siatkówce i koszykówce.
Zajęcia dydaktyczne oraz sportowe prowadzą doświadczeni nauczyciele i trenerzy z najwyższymi kwalifikacjami.
Dla uczniów szkół podstawowych klas IV do VI prowadzimy nieodpłatne zajęcia sportowe w wymiarze 2-3 zajęć tygodniowo.
O karierze naszych najlepszych sportowców (absolwentów) dowiecie się ze strony.
Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.