Nasze osiągnięcia sportowe

Sukcesy sportowe uczniów Gimnazjum nr 30 im. gen. K. Pułaskiego w Warszawie rozpoczęły się z chwilą oddania do użytku w roku 1997 hali sportowej DOSiR Praga Północ, która powstała przy budynku szkoły.

Ten piękny obiekt zmotywował praskich uczniów do wytężonej pracy, a chęć osišgania sukcesów sportowych stała się ich pasją.

Od roku szkolnego 2000/2001 uczniowie Gimnazjum nr 30 uczestniczyli wielokrotnie w rozgrywkach finałowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (WOM) oraz Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (MIMS). Przez ostatnie 12 lat dziewczęta i chłopcy zdobyli łącznie 25 medali.

Największe sukcesy odnosili koszykarze, którzy mogą szczycić się tytułem MISTRZA POLSKI KADETÓW, MISTRZA POLSKI GIMNAZJÓW (GIMNAZJADA) oraz 2 złotymi medalami i 1 brązowym w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zdobyli również 2 złote medale, 2 srebrne i trzy brązowe w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Opiekunami naszych koszykarzy byli: Andrzej Nowak - założyciel i twórca klas sportowych, Konrad Budka, Remigiusz Koć oraz Krzysztof Lubaszka.

Przez pierwsze lata istnienia klas sportowych dziewczęta trenowały koszykówkę. Zdobyły brązowy medal MIMS oraz 2 srebrne i 2 brązowe medale WOM.
Opiekunami zespołów dziewcząt byli Agnieszka Lachowicz-Jadachowska, Ewa Neneman i Konrad Budka.

Od roku 2005/2006 dziewczęta zaczęły trenować piłkę siatkową. Sukcesy siatkarek powstały dzięki wytężonej praca trenerów: Andrzeja Sowy i Adama Beczka. Ich podopieczne zdobyły 3 brązowe medale MIMS oraz 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale WOM.

Poza sukcesami w koszykówce i siatkówce znaczące osiągnięcia uzyskały również dziewczęta uprawiające piłkę nożną, najbardziej popularny sport na terenie Pragi Północ. Zdobyły złoty i 2 srebrne medale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (WOM). Ich opiekunem była pani Agnieszka Lachowicz-Jadachowska.

Nabór do klasy sportowej odbywa się w miesiącach maj i czerwiec, po ogłoszeniu na stronach internetowych Gimnazjum nr 30 i UKS "PUŁASKI". Jest dokonywany na podstawie bardzo prostych testów, sprawdzających przygotowanie ogólne (ogólnosprawnościowe) absolwenta szkoły podstawowej, jak również wykonanie najprostszych elementów techniki siatkówki dla dziewcząt i koszykówki dla chłopców.
Zajęcia sportowe w klasie odbywają się codziennie w wymiarze dwóch (2) godzin lekcyjnych.
Dzieci zakwalifikowane do klasy sportowej mają obowiązek uczestniczyć w zgrupowaniu sportowo-rekreacyjnym, organizowanym w drugiej połowie sierpnia rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.
Zgrupowania sportowe są organizowane również po I i II klasie gimnazjum, zawsze w drugiej połowie sierpnia.
Dziecko zakwalifikowane do klasy sportowej musi posiadać aktualne badania lekarskie (karta zdrowia sportowca lub zaświadczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu) zezwalające na wyczynowe jego uprawianie.
Uczniowie klasy sportowej uczestniczą w rozgrywkach organizowanych przez mazowieckie związki sportowe i po spełnieniu określonych wymogów, stają się członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego "PUŁASKI", wielokrotnego mistrza Warszawy w siatkówce i koszykówce.
Zajęcia dydaktyczne oraz sportowe prowadzą doświadczeni nauczyciele i trenerzy z najwyższymi kwalifikacjami.
Dla uczniów szkół podstawowych klas IV do VI prowadzimy nieodpłatne zajęcia sportowe w wymiarze 2-3 zajęć tygodniowo.
Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE NA PRZESTRZENI LAT