Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasze osiągnięcia naukowe

Rok szkolny 2014/2015

 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR":
najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy 2a: Katarzyna Pierścieniak, Szymon Zelkowski oraz uczeń klasy 3a - Cezary Wawryło

Olimpiada Językowa "OLYMPUS":
najlepszy wynik w szkole uzyskali Konrad Waryszewski - 1b, Szymon Zelkowski - 2a, Monika Laskowska - 3a

IV Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastycznym "Siatkówka - sport co łączy a nie dzieli" organizowanym przez Zespół Szkół w Byczynie
III miejsce zajęła Wiktoria Szwed - klasa 1s

Warszawski Konkurs Geograficzny "Wędrówki ze Świętym, czyli o podróżowaniu ze Św. Janem Pawłem II
I miejsce zajęła Julia Walentynowicz - uczennica klasy 3a

Konkurs "Warszawa - moje miasto" organizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
wyróżnienie otrzymała Magdalena Broda - klasa 2a

Konkurs "Mazowsze - moja mała Ojczyzna" - organizowany przez Muzeum Niepodległości
I miejsce w kategorii forma dokumentalna zajęły Katarzyna Pierścieniak i Magdalena Broda - klasa 2a

Dzielnicowy Konkurs "Żyj zdrowo i bezpiecznie":
zespół uczniów: Cezary Wawryło, Aleksandra Skwierczyńska, Norbert Borkowski, Julia Walentynowicz - klasa 3a i Błażej Stetyszyn - klasa 3b - zdobył II miejsce

Dzielnicowy Konkurs Przedmiotów Ścisłych organizowany przez Gimnazjum nr 32
I miejsce zajął Daniel Wąsik - klasa 3a
III miejsce zajął Kamil Reszka - klasa 3a

Dzielnicowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej "Poezja u Pułaskiego" organizowany przez naszą szkołę
I miejsce w kategorii poezja anglojęzyczna zajęła Sandra Abdel Kader - klasa 1a
II miejsce w kategorii poezja anglojęzyczna zajęła Alicja Pietrzak - klasa 3a
I miejsce w kategorii poezja rosyjska zajęła Margarita Bogusławska - klasa 2a
II miejsce w kategorii poezja rosyjska zajęła Zaryna Bialiauskaya - klasa 3b

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
laureatką została Julia Walentynowicz - uczennica kl. 3a

 

Rok szkolny 2013/2014

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR":
najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy 1a: Vladislav Venski, Katarzyna Pierścieniak, Szymon Zelkowski

Konkurs Matematyczny "OLYMPUS":
najlepszy wynik w szkole uzyskał Vladislav Venski z klasy 1a.

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
laureatem został Vladislav Venski - uczeń kl. 1a

Dzielnicowy "Żyj zdrowo i bezpiecznie":
zespół uczniów: Przemysław Borkowski, Elżbieta Rafałko, Weronika Noweta - klasa 3a i Monika Laskowska - klasa 2a - zdobył II miejsce

Konkurs Fizyczny "Lwiątko":
najlepszy wynik uzyskała Monika Laskowska z klasy 2a

Rok szkolny 2012/2013

Warszawski Konkurs na prezentację multimedialną ”Stefan Starzyński – Warszawiak ponad wszystko!”:
- Małgorzata Kordylas ucz. 3b zajęła III miejsce,
- Katarzyna Wąsowska ucz. 3b - zajęła VI miejsce.
Uczennice przygotowywała p. Agnieszka Kurek.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR":
najlepszy wynik w szkole uzyskał Patryk Wojciechowski z klasy 1s.

Konkurs Matematyczny "OLYMPUS":
najlepszy wynik w szkole uzyskał Patryk Wojciechowski z klasy 1s.
Uczeń p. Ewy Kokiernak-Jurkiewicz.

Konkurs Fizyczny "Lwiątko":
- Marcin Nowakowski, ucz. 3a uzyskał tytuł "TAON" pod opieką p. Lucyny Krupińskiej.

Dzielnicowy Konkurs Przedmiotów Ścisłych "Jasne, że Praga":
- I miejsce - Piotr Kowalewski, ucz. 3s,
- III miejsce - Łukasz Szement, ucz. 3a.
Uczniów przygotowywały: p. B. Bożek, L. Krupińska, U. Zaborek.

Rok szkolny 2011/2012

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
- laureat - Filip Bartosik ucz. kl. IIIc (matematycznej).

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
- laureat - Filip Bartosik - ucz. kl. IIIc (matematycznej).

Konkurs Matematyczny "OLYMPUS" 
- laureat- Filip Bartosik ucz. kl. IIIc (matematycznej).

Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Kuratorium Oświaty 
- uczestnik II etapu - Filip Bartosik ucz. kl. IIIc (matematycznej). 
Ucznia przygotowywały p. E. Kokiernak-Jurkiewicz oraz E. Giemza

Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy "Woda w naszym życiu": 
- I miejsce - Filip Bartosik ucz. kl. IIIc. 
- wyróżnienie - Michał Kurek ucz. kl. IIIc. 
Uczniów przygotowywały p. B. Bożek, p. A. Błaszczyk i p. L. Krupińska.

Szkolne konkursy przedmiotowe z okazji Dnia Patrona: 
- Alicja Stępień, Karolina Zienowicz, Przemysław Borkowski ucz. kl. IA, 
- Roksana Machowska - ucz. kl. IIIC, 
- Dorota Dramińska - ucz. kl. IIIF, 
- Karolina Sądzyńska - ucz. kl. IIB.

Rok szkolny 2010/2011

Konkurs Matematyczny "OLYMPUS" (sesja jesienna i wiosenna) 
- laureatem został Filip Bartosik ucz. kl. IIc (matematycznej).

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
- laureat - Filip Bartosik - ucz. kl. IIc (matematycznej). 
Ucznia przygotowywała p. E. Giemza.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
- wyróżnienie zdobyli - Klaudia Głaska-Zielińska i Michał Kurek ucz. kl. IIc (matematycznej). 
Uczniów przygotowała p. E. Kokiernak-Jurkiewicz

Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy "Metrem na Pragę": 
- laureatami zostali: Monika Rąpała ucz. kl. IIIa oraz Łukasz Trybalski ucz. kl. IIIc. 
Uczniów przygotowywały p. B. Bożek i p. L. Krupińska.

Rok szkolny 2009/2010

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
- wyróżnienie zdobyli - Anna Bator ucz. kl. IIIc (matematycznej) i Filip Bartosik ucz. kl. Ic (matematycznej). 
Uczniów przygotowywały p. E. Kokiernak-Jurkiewicz oraz E. Giemza

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
- laureat - Filip Bartosik - ucz. kl. Ic (matematycznej). 
Ucznia przygotowywała E. Giemza.

Konkurs Matematyczny "OLYMPUS" 
- laureatami zostali - Anna Bator ucz. kl. IIIc (matematycznej) oraz Filip Bartosik ucz. kl. Ic (matematycznej).

Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Kuratorium Oświaty 
- etap rejonowy - Anna Bator ucz. kl. IIIc (matematycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. E. Kokiernak-Jurkiewicz.

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej 
- I miejsce - Patrycja Polanowska ucz. kl. IIIc (matematycznej), 
- II miejsce - Klaudia Litwin ucz. kl. Ib (humanistycznej), 
- III miejsce - Julia Białek ucz. kl. Ib (humanistycznej). 
Uczeniów przygotowywały p. U. Meszyńska oraz p. D. Góral.

Konkurs Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" 
- XIV miejsce w województwie mazowieckim - Aleksandra Gajewska ucz. kl. IIIc (matematycznej), 
Uczennicę przygotowywała p. U. Meszyńska.

Konkurs literacki "Kochać jak to łatwo powiedzieć" zorganizowany z okazji Dnia św.Walentego 
- wyróżnione zostały: 
Natalia Pistor ucz. kl. IIIb (humanistycznej), 
Oliwia Praszczałek ucz. kl. IIIb (huamnistycznej),
Aleksandra Rogulska ucz. kl. IIa (ekologicznej).

Szkolny Konkurs Ortograficzny 
- I miejsce - Karolina Wiśniewska ucz. kl. IIs, 
- II miejsce - Agnieszka Sosnowska ucz. kl. Ib. 
- III miejsce - Marta Wojtczak ucz. kl. IIIc.

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Spotkanie z Fryderykiem Chopinem" 
- I miejsce - Klaudia Walentynowicz ucz. kl. Ic. 
- II miejsce - Alicja Żmuda ucz. kl. IIIc,

Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" 
I miejsce etapu dzielnicowego zajęli: 
- Szymon Majewski ucz. kl. If 
- Jakub Starzyński ucz. kl. Ib (humanistycznej). 
Uczeniów przygotowywały p. M. Suszka oraz p. D. Jaszczyk.

Dzielnicowy Konkurs Religijny "Rok Kapłański": 
w kategorii klas pierwszych: 
- I miejsce - Roksana Machowska ucz. kl. Ic, 
- II miejsce - Martyna Wakulińska ucz. kl. Ic, 
- wyróżnienie - Eliza Piotrowska ucz. kl. Ia. 
w kategorii klas drugich: 
- II miejsce - Sandra Iwacyk ucz. kl. IIc, 
- III miejsce - Małgorzata Tryfon ucz. kl. IIa, 
- wyróżnienie - Natalia Wrońska ucz. kl. IIc. 
w kategorii klas trzecich: 
- I miejsce - Natalia Kamińska ucz. kl. IIIc, 
- II miejsce - Paulina Kozłowska ucz. kl. IIIb, 
- III miejsce - Monika Jasińska ucz. kl. IIIc.

Diecezjalny Konkurs Religijny "Moja Parafia" 
- wyróżnienie - Paweł Kurek ucz. kl. IIa.

Rok szkolny 2008/2009

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
- wyróżnienie zdobyli - Anna Bator i Adrian Gajowniczek - ucz. Kl. IIc (matematycznej) 
uczniowie p. E. Kokiernak-Jurkiewicz

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
- laureatka - Anna Bator - ucz. kl. IIc (matematycznej). 
Uczennicę przygotowywała E. Kokiernak-Jurkiewicz.

Dzielnicowy Konkurs Informatyczny "Nasz Patron - Nasza historia" - w kategorii strona www: 
- II miejsce - Kamil Kryński - ucz. kl. IIIc (matematycznej). 
Ucznia przygotowała p. A. Kurek.

Konkurs geograficzny Kuratorium Oświaty 
- laureatka - Karolina Renc - ucz. kl. IIIc (matematycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. B. Kowalczyk.

Konkurs Polonistyczny Kuratorium Oświaty 
- finalistka - Joanna Ziąber - ucz. kl. IIIb (huamnistycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. D. Jaszczyk.

Konkurs fizyczny "Lwiątko 2008" 
- najlepszy wynik i tytuł "TA ON" uzyskała Anna Bator - ucz. kl. IIc (matematycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. L. Krupińska.

Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" 
- finalistką etapu warszawskiego została- Kamila Ołowska IIIb (humanistycznej).
Uczennicę przygotowywała p. D. Jaszczyk.

Konkurs religijny "Święty Paweł Apostoł": 
w kategorii komiks: 
- II miejsce - Adrianna Wejtko - ucz. kl. IIIa; 
- III miejsce - Agnieszka Lipska - ucz. kl. IIb. 
w kategorii prezentacja multimedialna: 
- I miejsce - Dawid Małkiewicz - ucz. kl. IIIa, 
- II miejsce - Magdalena Fijałkowska - ucz. kl. IIIb, 
- wyróżnienie - Amadeusz Wiśniewski - ucz. kl. IIIs.

Rok szkolny 2007/2008

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
- wyróżnienie: 
- Anna Bator i Adrian Gajowniczek - ucz. kl. Ic (matematycznej) 
uczniowie p. I. Kundzik 
- Marta Bator i Sebastian Niedek - ucz. kl. 3c (matematycznej) 
uczniowie p. E. Kokiernak-Jurkieiwcz

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny TST i SSA: 
- II miejsce - Anna Bator - ucz. Ic (matematycznej)

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
- laureatka - Anna Bator - ucz. kl. Ic (matematycznej). 
Uczennicę przygotowywała I. Kundzik

Konkurs geograficzny Kuratorium Oświaty 
- finalistka - Aleksandra Manowska - ucz. kl. 3c (matematycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. B. Kowalczyk.

II Warszawski Konkurs Informatyczny w Bezwzrokowym Pisaniu: 
- II miejsce - Arkadiusz Zwierzyński - ucz. klasy 3c (matematycznej). 
Ucznia przygotowała p. A. Kurek.

Międzyszkolny Konkurs Jednego Wiersza "Dom rodzinny" 
- I miejsce - Marcin Miłko - ucz. kl. 3b (humanistcznej) - uczeń p. B. Grzesik.

Warszawska Syrenka 
- finalista etapu warszawskiego - Piotr Gorczyca - ucz. kl. 3b (humanistycznej).

Warszawa moje miasto 
finaliści: 
- Martyna Skarżyńska - ucz.kl. 2b 
- Łukasz Rutkowski - ucz.kl. 1b 
Uczniowie p. A. Krzykowskiej.

Warszawski Konkurs Historyczny "Polacy na frontach II wojny światowej" 
- I miejsce: 
Piotr Gorczyca, Maciej Sawicki, Adam Krawczyk - ucz. kl. 3b; 
- wyróżnienie za opowiadanie - Marta Kowalewska - ucz. kl. 3b 
Uczniowie p. M.Kaliszewskiej.

Konkurs "Twórczość ks. J. Twardowskiego" 
- II miejsce - Karolina Renc - ucz. kl. 2c 
Uczennica p. E. Konopackiej.

Konkurs religijny "Perełki poezji ks. J. Twardowskiego" 
- I miejsce - Norbert Gałka - ucz. kl. 3g oraz Cezary Pachnik - ucz. kl. 3b; 
- III miejsce - Magdalena Drabik - ucz. kl. 3b; 
- III miejsce - Patrycja Polanowska - ucz. kl. 1c.

Konkurs religijny "Litania do Serca Pana Jezusa widziana oczami gimnazjalisty" 
- II miejsce - Patrycja Polanowska - ucz. kl. 1c; 
- III miejsce - Kinga Kondracka - ucz. kl. 2b, 
- III miejsce - Marta Kowalewska - ucz. kl. 3b.

Rok szkolny 2006/2007

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX 2007": 
- I miejsce (klasy drugie) - Maciej Kowański - ucz. klasy 2c (matematycznej), 
- I miejsce (klasy trzecie) - Weronika Lenarczyk - ucz. klasy 3a (ekologicznej). 
Uczniowie przygotowani zostali przez p. K. Gerłowicza.

Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka": 
- I miejsce (etap dzielnicowy) - Ewa Mazur - ucz. klasy 3b (humanistycznej) , 
- Wyróżnienie - Kinga Kruchelska - ucz. klasy 3b (humanistycznej). 
Uczennice przygotowane przez p D. Jaszczyk.

Projekt Edukacji Obywatelskiej "Ślady Przeszłości - Powstanie Warszawskie na Pradze": 
- Klasa 3b - uczniowie przygotowani przez p A. Krzykowską.

Konkurs "Jutro zaczyna się przedwczoraj" zorganizowany przez stowarzyszenie "Po Sześćdziesiątce" 
w ramach projektu "Łączymy pokolenia":
 
- II miejsce: - Agnieszka Kuśmierska-Kuśmierczyk - ucz. klasy 3b (humanistycznej), 
- Aleksandra Listkiewicz - ucz. klasy 3b (humanistycznej), 
- III miejsce: - Rafał Gołaszewski - ucz. kl. 1e , 
- Przemysław Winniak - ucz. klasy 1e. 
Uczniów przygotowała p. D. Jaszczyk.

Wojewódzki konkurs "Mazowsze to jest mój dom" organizowany przez Muzeum Niepodległości
w Warszawie:
 
I miejsce - Paulina Głaszczka - ucz. klasy 3b (humanistycznej), 
I miejsce - Agnieszka Kuśmierska-Kuśmierczyk - ucz. klasy 3b (humanistycznej). 
Uczennice przygotowane przez p. A. Krzykowską.

I Warszawski Konkurs Informatyczny w Bezwzrokowym Pisaniu: 
- IV miejsce - Arkadiusz Zwierzyński - ucz. klasy 2c (matematycznej). 
Ucznia przygotowała p. A. Kurek.

Mazowiecki Konkurs Informatyczny "Logia": 
- Drugi etap - Krzysztof Roguski - ucz. klasy 2c (matematycznej). 
Ucznia przygotowała p. A. Kurek.

Konkurs "Nauczanie i pielgrzymki Jana Pawła II" organizowany przez Białołęcki Ośrodek Kultury: 
- Wyróżnienie - Mateusz Bąk - ucz. klasy 2b (humanistycznej)

Konkurs dzielnicowy "Portret Królowej Jadwigi": 
- I miejsce - Tomasz Kamiński - ucz. klasy 2h, 
- II miejsce - Anna Dobrzyńska - ucz. klasy 3a (ekologicznej) , 
- III miejsce - Marzena Gwiazda - ucz. klasy 1g. 
Uczniów przygotowały: p. D. Skrzypczak i p. A. Czerniawska.

Konkurs dzielnicowy "Wydarzenia z życia Królowej Jadwigi": 
- I miejsce - Damian Gadomski - ucz. klasy 1c (matematycznej), 
- I miejsce - Aneta Farbisz - ucz. klasy 2c (matematycznej) , 
- II miejsce - Katarzyna Korab - ucz. klasy 1s (sportowej) , 
- II miejsce - Jakub Balewicz - ucz. klasy 3c (matematycznej), 
- III miejsce - Marta Klimiuk - ucz. klasy 2a (ekologicznej), 
- Wyróżnienie - Anna Jankowska - ucz. klasy 2c (matematycznej). 
Uczniów przygotowały: p. D. Skrzypczak i p. A. Czerniawska.

VII Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy TST i SSA: 
- IV miejsce: 
Drużyna w składzie: Anna Jankowska (2c), Aleksandra Manowska (2c), Magdalena Wiśniewska(2a). 
Uczennice przygotowane zostały przez zepół nauczycieli: Danuta Szymczykiewicz, Elżbieta Wąsek,
Barbara Bożek, Lucyna Krupińska, Agnieszka Kurek, Alicja Błaszczyk, Bożena Kowalczyk.

Przedmiotowy Konkurs Biologiczny organizowany przez Kuratorim Oświaty: 
- II Etap - Paulina Grzelak - ucz. klasy 3a (ekologicznej). 
Uczennica przygotowana została przez p. D. Szymczykiewicz i p. E. Wąsek.

IV Międzyszkolny Turniej Jednego Wiersza "Ecce homo": 
- I miejsce - Aleksandra Kur - ucz. klasy 3b (humanistycznej), 
- II miejce - Kinga Kruchelska - ucz. klasy 3b (humanistycznej). 
Uczennice przygotowane zostały przez p. D. Jaszczyk i p. A. Wójcikiewicz.

Konkurs "Błędni rycerze w literaturze" organizowany przez Białołęcki Ośrodek Kultury: 
- III miejsce - Marta Kowalewska - ucz. klasy 2b (humanistycznej) . 
Uczennica przygotowana została przez p. B. Grzesik.

Konkurs Matematyczny MERIDIAN: 
- wyróżnienie - Maciej Kowański - ucz. klasy 2c (matematycznej), 
Uczeń przygotowany został przez p. A. Pióro.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Kwadratura koła": 
- wyróżnienie - Maciej Kowański - ucz. klasy 2c (matematycznej), 
Uczeń przygotowany został przez p. A. Pióro.

Szkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez p. Z. Gołacką: 
- I miejsce - Joanna Piotrowska - ucz. klasy 2c (matematycznej), 
- II miejsce - Joanna Ziąber - ucz. klasy 1b (humanistycznej), 
- III miejsce - Sebastian Niedek - ucz. klasy 2c (matematycznej).

Rok szkolny 2005/2006

Warszawski konkurs "Pocztówka z Warszawy" - prezentacja multimedialna: 
wyróżnienie: - Marta Pawłowska - ucz. kl. 2a,
- Piotr Pawłowski - ucz. kl. 3b, 
- Krztsztof Kleniewski - ucz. kl. 3b,
- Julia Borucińska - ucz. kl. 3c.

Dzielnicowy konkurs "Sienkiewicz w słowie i obrazie" - prezentacja multimedialna: 
- II miejsce - Magdalena Drabik i Marta Gulska - ucz. kl. 1a.

Dzielnicowy konkurs informatyczny "Wirtualna podróż dookoła świata" - prezentacja multimedialna: 
- I miejsce - Marta Pawłowska - ucz. kl. 2a oraz Piotr Pawłowski - ucz. kl. 3b, 
- II miejsce - Ewelina Koprowicz - ucz. kl. 3c, 
- wryóżnienie - Iga Wymysłowska - ucz. kl. 3c.

Konkurs recytatorski poezji i prozy ks. J. Twardowskiego "Zaufałem drodze wąskiej": 
- II miejsce - Aleksandra Listkiewicz - ucz. kl. 2b.

Dzielnicowy konkurs religijny "Trwajcie mocno w wierze": 
- II miejsce - Aleksandra Kizeweter - ucz. kl. 3a, 
- wyróżnienia: - Mikaela Jezierska - ucz. kl. 3b,
- Zuzanna Wojdat - ucz. kl. 2c,
- Joanna Jędrzejczak vel Jendrzejewska - ucz. kl. 2d.

Warszawski konkurs historyczny "Tryptyk warszawski": 
- wyróżnienie dla szkoły.

Konkurs dzielnicowy "Moja ulica, moja dzielnica, mój region": 
- I miejsce - Julia Borucińska, Marta Czernicka - ucz. kl. 3c oraz Inga Nowak, Paulina Kozłowska - ucz. kl. 2b.

Wojewódzki konkurs "Mazowsze - tu jest mój dom": 
- wyróżnienie - Filip Miśta - ucz. kl. 2b.

Ogólnopolski konkurs historyczny "Krąg": 
- I miejsce w szkole zajęła Aleksandra Listkiewicz - ucz. kl. 2b.

Konkurs historyczny zorganizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty: 
finalista - Przemysław Łapiński - ucz. kl. 3c. 
Ucznia przygotowywała p. I. Kresowska

Nagrody Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "ASSITEJ": 
- I miejsce za reportaż "Śladami Marii Dąbrowskiej" - Anna Gołąb i Karolina Nowocin - ucz. kl. 3a,

- I miejsce za scenariusz "List do Andersena" - Sylwia Przybylska - ucz. kl. 3a.

Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka": 
- finalistki eliminacji wojewódzkich - Ewa Mazur i Aleksandra Kur - ucz. kl. 2b.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej: 
-finalistka - Sylwia Przybylska - ucz. kl. 3a.

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego "FOX 2005": 
- wyróżnienie - Vitomir Djaja-Jośko - ucz. kl. 3c oraz Weronika Lenarczyk - ucz. kl. 2a.

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Krąg": 
-wyróżnienie - Marta Czernicka - ucz. kl. 3c.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny TST i SSA: 
-III miejsce - Maciej Kowański - ucz. kl. 1c.

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
-I miejsce Paweł Ryciak - ucz. kl. 2c.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
wyróżnienie zdobyli - Marta Bator - ucz. kl. 1c,
- Paweł Ryciak - ucz. kl. 2c,
- Mariusz Ciepieńko - ucz. kl. 2c, 
- Maxymilian Śmiech - ucz. kl. 3c,
- Michał Olechno - ucz. kl. 3c.

Rok szkolny 2004/2005

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny TST i SSA: 
- II miejsce - Paweł Ryciak - ucz. kl. Ic (matematycznej) , 
- wyróżnienie - Michalina Domańska - ucz. kl. Ic (matematycznej) .

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
- wyróżnienie - Michał Olechno i Maxymilian Śmiech - ucz. kl. IIc (matematycznej).

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Kwadratuta koła" : 
- II miejsce - Michalina Domańska - ucz. kl. Ic (matematycznej) 
- Maxymilian Śmiech - ucz. kl. IIc (matematycznej), 
-Vitomir Dajajo-Jośko - ucz. kl. IIc (matematycznej) .

Szkolny Konkurs Matematyczny im. Aleksandry Łakoty: 
- I miejsce - Maxymilian Śmiech - ucz. kl. IIc (matematycznej), 
- II miejsce - Paweł Ryciak - ucz. kl. Ic (matematycznej).

Olimpiada geograficzna "Między Starym a Nowym Światem - Ocean Atlantycki i jego wybrzeża": 
- laureatka I miejsca - Alicja Szczerek - uczennica klasy IIIa (ekologicznej). 
Uczennicę przygotowywała p. B. Kowalczyk

Konkurs geograficzny "Kolumbia daleka i bliska": 
- wyróżnienie - Sylwia Przybylska - ucz. kl. IIa (ekologicznej).

Konkurs plastyczny "Europa i ja": 
- wyróżnienie - uczennica klasy IIa ekologicznej - Sylwia Przybylska.

Konkurs wiedzy o lesie: 
- I miejsce - Paulina Renc - ucz. kl. IIa (ekologicznej).

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg": 
- I miejsce - Paulina Gałązka i Urszula Dynowska - uczennice klasy IIIb (humanistycznej), 
- II miejsce - Aleksandra Listkiewicz i Paweł Ryciak - uczeniowie klasy Ib (humanistycznej), 
- III miejsce - Katarzyna Łęcka i Julia Borucińska - uczennice klasy IIIb i IIc .

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Powstanie Warszawskie 1944": 
- finalistka - Katarzyna Łęcka - uczennica klasy IIIb (humanistycznej).

Konkurs Historyczny "Ocalić od zapomnienia": 
- II miejsce - Julia Borucińska i Marta Czernicka - uczennice klasy IIc (matematycznej).

Międzyszkolny Konkurs "Warszawo moja": 
- II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna - Julia Borucińska i Marta Czernicka - uczennice klasy IIc, 
- I miejsce w kategorii fotografia - Aleksandra Walczyńska i Katarzyna Bednarczyk - uczennice klasy IIIs, 
- wyróżnienie w kategorii fotografia - Joanna Zduńczyk - uczennica klasy IIs.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza": 
- I miejsce w etapie szkolnym - Marta Hancyk - uczennica klasy IIb humanistycznej.

Międzyszkolny Konkurs "Polscy Nobliści": 
- wyróżnienie - Katarzyna Łęcka - uczennica klasy IIIb.

Warszawski Konkurs Recytatorski "Usłysz, Panie moje słowa": 
- finalistka - Joanna Radziszewska - uczennica klasy IIIb humanistycznej.

Konkurs "Świątynie Warszawy": 
- I miejsce - Agnieszka Kuśmierska-Kuśmierczyk - uczennica klasy Ib. 
- wyróżnienie: - Julia Glinicka, Anna Gręda, Wanda Kryszkiewicz, Mikaela Jezierska, Agata Kozłowska 
uczennice klasy IIb humanistycznej.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Fox 2005": 
- I miejsce w szkole - Agata Majewska - uczennica klasy IIIb, 
- II miejsce w szkole - Arkadiusz Matysiak - uczeń klasy IIIc , 
- III miejsce w szkole - Tomasz Lepionka - uczeń klasy IIIa .

Konkurs "Zwierzęta w warszawskiej rzeźbie": 
- I miejsce - Julia Borucińska - uczennica klasy IIc.

Rok szkolny 2003/2004

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny TST i SSA: 
- II miejsce - Maksymilian Śmiech - ucz. kl. Ic (matematycznej) , 
- wyróżnienie - Michał Olechno i Anna Roguska - uczniowie klasy Ic (matematycznej),

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR": 
- w kategorii Kadet wynik bardzo dobry otrzymał - Piotr Ćwiek - ucz. kl. IIc (matematycznej),

Konkurs Geograficzny: 
- finalista - Marek Szostak - ucz. kl. III c (matematycznej), 
Uczenia przygotowywała p. B. Kowalczyk

Warszawski Konkurs Historyczny "Ocalić od zapomnienia - żołnierze i cywile Powstania Warszawskiego" 
wyróżnienie: 
- Anna Gałązka,
- Katarzyna Kośla,
- Katarzyna Januszewska 
uczennice klasy IIIb (humanistycznej),

Warszawski Konkurs Recytatorski "Niepodległa": 
- II miejsce - Katarzyna Łęcka - ucz. kl. IIb (humanistycznej),

Konkurs Historyczny "Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych": 
- wyróżnienie - Marta Charkiewicz i Marlena Włodarczyk - uczennice klasy IIb (humanistycznej),

Konkurs Historyczny "Ochrona dziedzictwa Kulturowego": 
- wyróżnienia - Urszula Dynowska,
- Katarzyna Łęcka,
- Paulina Gałązka,
- Marta Charkiewicz,
- Marlena Włodarczyk,
- Marta Babecka,
- Katarzyna Kuśmierczak 
uczennice klasy IIb (humanistycznej)

- Julia Borucińska,
- Anna Raciborska,
- Agata Majewska 
uczennice klasy Ic (matematycznej)

Dzielnicowy Konkurs Geograficzny "Nasz region Europie": 
- I miejsce - Karolina Grudzińska i Anna Gręda, 
- II miejsce - Sandra Sawa, 
- III miejsce - Katarzyna Łęcka i Maciej Bądzyński.

Dzielnicowy Konkurs Informatyczny "Halo Europa - Tu Polska": 
- wyróżnienie - Jarosław Linke i Tomasz Ścibek - uczniowie klasy IIIc (matematycznej).

Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka": 
- I miejsce - Anna Brodowska - uczennica klasy IIIb (humanistycznej).

Dzielnicowy Konkurs Historyczny "Władysław Sikorski - wielki Polak, mąż stanu, generał": 
- I miejsce - Anna Gałązka, Marta Kańska, Katarzyna Kośla - ucznennice klasy IIIb (humanistycznej) , 
- II miejsce - Katarzyna Bodek, Anna Brodowska, Małgorzata Pisarska, Marta Wojtasik - ucznennice klasy IIIb (humanistycznej).

Północnopraski Honkurs Historyczny "Ocalić od zapomnienia - moja dzielnica, moje miasto, mój region": 
- I miejsce - Olga Skowrońska ucz. kl. IIIb (humanistycznej) oraz Karolina Grudzińska, Sandra Sawa ucz. kl. IIIc.

Formacja Taneczna "TAZARO" pok kierunkiem p. Kamili Guzowskiej zajęła: 
- II miejsce w Mistrzostwach Warszawy Zespołów Tanecznych, 
- I miejsce i Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Ośwaty na XXIV Przeglądzie Amatroskich Zespołów Tanecznych.

Startowaliśmy również w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "CYBERFAIR".

Rok szkolny 2002/2003

Konkurs Historyczny III stopnia 
- finalistka - Justyna Sobkiewicz ucz. kl. IIIb (humanistycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. I. Kresowska

Konkurs Przyrodniczy "Leśne gimnazjum" 
- II miejsce - Katarzyna Dąbrowska - ucz. kl. IIIb (humanistycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. E. Wąsek

Konkurs Matematyczny 
- finalistka - Małgorzata Błędowska ucz. kl. IIIc (matematycznej). 
Uczennicę przygotowywała p. E. Kokiernak-Jurkiewicz

Liczna grupa uczniów otrzymała wyróżnienia w konkursie "Ochrona Dziedzictwa Kulturalnego" 
oraz w dzielnicowym konkursie informatycznym "Moja Praga w Europie".

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Internetowym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy dla Trzecioklasistów, w którym szkoła zajęła VI miejsce w bloku humanistycznym, III miejsce w bloku przyrodniczym i III miejsce w bloku matematyczno-fizycznym.

 

Rok szkolny 2001/2002

 

- 3 osoby przeszły do II etapu olimpiady polonistycznej, 
- 1 - olimpiady matematycznej, 
- uczennica pierwszej klasy humanistycznej zajęła 1 miejsce w konkursie recytatorskim "Warszawska Syrenka", 
- uczennica drugiej klasy zajęła 2 miejsce w dzielnicowym Konkursie Krasomówczym, 
- uczennica klasy trzeciej zajęła 1 miejsce w konkursie na recenzję filmu "Quo vadis" zorganizowanym przez czasopismo "Cinema" i kino "Atlantic", 
- uczniowie klasy trzeciej zajęli dwa 1 miejsce w międzyszkolnych konkursach na prezentację komputerową, 
- dwoje uczniów zakwalifikowało się do finału olimpiad przedmiotowych z historii i matematyki, 
- uczniowie naszej szkoły zajęli znaczące miejsca w ogólnopolskich konkursach, przyrodniczym i matematycznym, organizowanych przez elitarne Towarzystwo Szkół Twórczych, do którego należy Gimnazjum Nr 30.

W szkole działa również Klub Małego Historyka, który jako jedyny w województwie mazowieckim otrzymał wyróżnienie za swoją działalność.

W gimnazjum ukazuje się także gazetka szkolna pt. "Tropami Gimnazjalisty", która w otrzymała wyróżnienie w konkursie "Gazetka warszawskich dzieci".

Młodzież ucząca się w naszym gimnazjum myśli nie tylko o sobie, uczniowie klas drugich są wolontariuszami, którzy opiekują się starszymi ludźmi i jako jedyni z dzielnicy, zostali zaproszeni na uroczystość rozstrzygnięcia konkursu "8 wspaniałych".

Nasi gimnazjaliści uczestniczyli również w programie pomocy dzieciom afrykańskim "Mój szkolny kolega z Afryki", zbierając pieniądze i artykuły szkolne na rzecz afrykańskich szkół, zapoznając się również z kulturą tego kontynentu.


Swoje osiągnięcia prezentowaliśmy w gimnazjum przy ul. Twardej, podczas przeglądu gimnazjów w roku szkolnym 2001/2002.