Absolwenci "30tki"

Najlepsi wychowankowie klas sportowych Gimnazjum nr 30 im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Warszawie

Dnia 16.06.br /wtorek/ odbyło się spotkanie z naszym wychowankiem

MICHAŁEM NOWAKOWSKIM

michał_nowakows...

(rok urodzenia 1988) Michała gościliśmy jako naszego absolwenta, wybitnego wychowanka klasy sportowej. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły o godzinie 11.45. Uczniowie naszych klas sportowych z zaciekawieniem słuchali opowiadania Michała o jego drodze do sukcesu. Naukę w naszym Gimnazjum rozpoczął w roku 2001, a ukończył je w 2004 roku. Zdobył tytuł Mistrza Polski kadetów w roku 2003.

Aktualnie występuje w zespole ENERGA CZARNI SŁUPSK w koszykarskiej ekstraklasie.

W zakończonych niedawno mistrzostwach Polski jego zespół zajął 3 miejsce zdobywając brązowe medale.

Koszykówka dziewcząt i chłopców

SYLWIA SNOPEK

Gimnazjum nr 30 ukończyła w roku 2003. Licencjat i studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, kierunek DIETETYKA, magister dietetyki Kariera zawodniczki: UKS „PUŁASKI” Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski - I liga, następnie KU AZS Politechniki Warszawskiej - II Liga.

AGATA ADAMSKA

Gimnazjum ukończyła w roku 2003. LO im. M. Reja oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny - magister fizjoterapii. Kariera zawodniczki: UKS "PUŁASKI" Warszawa, LA Basket Warszawa, KU AZS Politechniki Warszawskiej - II liga. Równocześœnie sędzia koszykówki II klasy.

MICHAŁ ŚWIDERSKI

Gimnazjum ukończył w roku 2003. Wykształcenie średnie - LO im. Ruy Barbosy w Warszawie. Kariera zawodnika: Mistrz Polski kadetów z zespołem UKS "PUŁASKI" Warszawa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Kozienice, Polonia Warszawa - I liga, Sportino Inowrocław - ekstraklasa, Znicz Basket Pruszków - I liga, Legia Warszawa - II liga.

KATARZYNA BEDNARCZYK

Gimnazjum ukończyła w roku 2004. Aktualnie studentka 3 roku Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie, kierunek Turystyka i Rekreacja. Studiowała również w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Kariera zawodniczki: UKS "PUŁASKI" Warszawa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego PZKosz Łomianki, CCC Polkowice - ekstraklasa, Matizol Lider Pruszków - ekstraklasa, Tęcza Leszno - ekstraklasa, Widzew Łódź - ekstraklasa. Zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy kadetek w roku 2005, Srebrny medal Mistrzostw Europy juniorek - 2008 dywizja B,
III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek starszych 2005,III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek starszych 2008.

MICHAŁ NOWAKOWSKI

Gimnazjum ukończył w roku 2004. Aktualnie student Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie - studia magisterskie. Kariera zawodnika: Mistrz Polski kadetów z zespołem UKS "PUŁASKI" Warszawa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kozienicach, reprezentant Polski Kadetów i juniorów. Następnie Anwil Włocławek, Polonia 2011 Warszawa - I liga i ekstraklasa, AZS Politechnika Warszawa - I liga i ekstraklasa, aktualnie Energa Czarni Słupsk ekstraklasa

BARTŁOMIEJ CZARKOWSKI

Gimnazjum ukończył w roku 2004. Uzyskał Licencjat w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Planuje dalszą edukację na studiach magisterskich. Kariera zawodnika: UKS "PUŁASKI" Warszawa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kozienicach, Anwil Włocławek - ekstraklasa, 2006 - Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych oraz V-ce Mistrzostwo w 2007 roku w barwach WTK Anwil Włocławek. AZS Start Lublin - I liga, udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rumunii.

MICHAŁ ALEKSANDROWICZ

Gimnazjum ukończył w roku 2005. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Pruszkowie. Uczy się w Akademii Leona Koźmińskiego. Kariera zawodnika: UKS "PUŁASKI" Warszawa, MKS Znicz Pruszków, MKS Start Lublin - I liga, MKS Znicz Basket Pruszków - I liga.

Losy najlepszych siatkarek z klas sportowych Gimnazjum nr 30 im. gen. K. Pułaskiego w Warszawie

ALEKSANDRA ROMAK

Gimnazjum ukończyła w roku 2007. Kariera zawodniczki: UKS "PUŁASKI" Warszawa,
Medalistka Mistrzostw Polski Kadetek i juniorek z zespołem MUKS Sparta Warszawa.

PAULINA SNOPKIEWICZ

Gimnazjum ukończyła w roku 2008. Kariera zawodniczki: UKS "PUŁASKI" Warszawa,
finalistka Mistrzostw Polski juniorek, LTS Legionovia Legionowo - I liga, KU AZS Politechniki Warszawskiej - II liga.

ADRIANNA SEMENIUK

Gimnazjum ukończyła w roku 2009. Kariera zawodniczki: UKS "PUŁASKI" Warszawa, KU AZS Politechniki Warszawskiej - II liga,
finalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek.

ANNA KARCZ

Gimnazjum ukończyła w roku 2011. Kariera zawodniczki: UKS "PUŁASKI" Warszawa, UMKS MOS Wola Warszawa-finalistka Mistrzostw Polski juniorek.