Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W Teatrze Narodowym

 Uczniowie klasy dziennikarskiej odbyli nietypową lekcję – ”Za kulisami”. Mieli okazję zobaczyć, jak wygląda teatr od drugiej strony.

Widzami byliśmy niejednokrotnie, ale tym razem wcieliliśmy się w pracowników teatru. Byliśmy na scenie, w garderobie, zobaczyliśmy, jak pracują poszczególne pracownie, które odpowiadają za scenografię, kostiumy. Poznaliśmy burzliwą historię Teatru Narodowego od momentu jego założenia w osiemnastym wieku po dzisiaj. Dowiedzieliśmy się  o twórcach z nim związanych – zarówno tych dawnych, jak i współczesnych. Zobaczyliśmy także, jak działa teatr w ciągu dnia i na czym polega praca ludzi, którzy współtworzą spektakle – inspicjentów, scenografów, reżyserów światła, krojczych i wielu innych.  Zobaczyliśmy, jak wygląda scena i widownia z perspektywy aktora. 
Spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: po co nam teatr?

Ci, którzy dobrze czują się na scenie, mogli na niej wystąpić, czytając Pchłę Szachrajkę.