Opinie rodziców, uczniów i absolwentów

Szanowna Pani Dyrektor,
Szanowni Państwo Nauczyciele,
Szanowni Państwo Pracownicy
Gimnazjum Nr 30 im. gen. Kazimierza Pułaskiego,

w dniu zakończenia roku szkolnego 2014/2015, my rodzice trojga dzieci, dziękujemy całemu Zespołowi Gimnazjum Nr 30 im. gen. Kazimierza Pułaskiego za poświęcenie i trud włożone w przekazywanie wiedzy naszym dzieciom.

Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładają Państwo w edukację i wychowanie w duchu patriotyczno-obywatelskim i chrześcijańskim naszych pociech.

Wierzymy, że Państwa wysiłek uczyni z nich ludzi mądrych i szlachetnych Polaków.

Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie ich wnętrz, za zaszczepianie, krzewienie, utwierdzanie i promowanie patriotyzmu - miłości do Naszej Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej.

Od wielu lat Gimnazjum Nr 30 im. gen. Kazimierza Pułaskiego pozostaje niedoścignionym wzorem dla rodziców, którzy nade wszystko cenią sobie kontakt,  porozumienie z dzieckiem i uczniem. Dzięki talentom i świetnemu opanowaniu kunsztu nauczycielskiego przez pełniących swoją misję Nauczycieli pod auspicjami Pani Dyrektor, z niesłabnącą siłą Placówka oddziałuje na kolejne pokolenia uczniów, przyszłych obywateli Naszej Ojczyzny.

Pod przewodnictwem Pani Dyrektor, stworzyli Państwo nieszablonową szkołę o jakże ciekawej ofercie programowej. Innowacyjność i pomysłowość w kreowaniu wizerunku szkoły przedkłada się niewątpliwie na wspaniałą atmosferę panującą
w jej murach oraz na wielce pozytywną opinię wśród rodziców wychowanków tej szkoły.

Jako rodzice, zdajemy sobie sprawę, iż integralną częścią kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń jest szeroko pojęta edukacja. Dlatego dostrzegamy, iż Zespół Szkoły stawia sobie za cel takie wyedukowanie naszych dzieci aby w przyszłości stały się świadomymi uczestnikami życia społecznego kraju.

Szkoła, pod wodzą Pani Dyrektor, konsekwentnie podejmuje działania ukierunkowane na kształtowanie gustu oraz wrażliwości młodego człowieka. Grono nauczycielskie przywiązuje szczególną wagę do wpajania wiedzy i kształtowania zachowań prospołecznych u dzieci. Co bardzo ważne, Szkoła kieruje specjalną ofertę programową dla uczniów, dla których prowadzone są konkursy, warsztaty i wycieczki.

My, rodzice wierzymy, że dzięki takim inicjatywom skierowanym do uczniów, Gimnazjum Nr 30 im. gen. Kazimierza Pułaskiego zyskuje każdego roku nowych entuzjastów i sojuszników w kultywowaniu tradycji tak szeroko pojętej edukacji młodych Polaków.

Życzymy absolwentom  Gimnazjum Nr 30 im. gen. Kazimierza Pułaskiego, ażeby podczas pokonywania kolejnych etapów w zdobywaniu wiedzy, byli otoczeni równie kompetentnymi i oddanymi im Nauczycielami.

Pani Dyrektor, Nauczycielom, Pracownikom i Wszystkim Uczniom Naszej Szkoły życzymy pogodnych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji.

Za wszystko jeszcze raz dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!

Z wyrazami największego szacunku
                                                 Rodzice Bogumiła, Weroniki i Aleksandra
                                                                                   Rędzikowskich

Gimnazjum nr 30 im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Warszawie to szkoła bardzo dobrze przygotowująca młodzież do egzaminu gimnazjalnego. Jak w każdej szkole mogą się również i tu znaleźć uczniowie słabsi, ale jeżeli uczeń chce się uczyć i ma wsparcie domu i rodziców, ta szkoła bardzo dobrze ukierunkowuje rozwój edukacyjny dziecka w wieku gimnazjalnym.

Po pierwsze na wysokim poziomie przygotowywane są dla młodzieży lekcje oraz różnorodne zajęcia dodatkowe (akademie, konkursy naukowe, językowe, artystyczne, gry terenowe, wycieczki, warsztaty językowe, teatralne). Uczniowie są regularnie oceniani przez wymagających nauczycieli, którzy na bieżąco wpisują oceny do dziennika elektronicznego, dzięki czemu rodzice są informowani regularnie o postępach dziecka. Każdy rodzic ma możliwość bezpośredniego, szybkiego kontaktu ze wszystkimi nauczycielami, uczącymi w szkole, dzięki możliwości korespondencji przez dziennik elektroniczny. Podobnie wychowawca klasy i wszyscy nauczyciele mogą bezpośrednio w tak wygodnej formie skontaktować się z rodzicami w sprawie danego ucznia. Oprócz kontaktu internetowego w szkole organizowane są bezpośrednie spotkania z rodzicami. Wysoko również oceniam możliwość dodatkowego rozwoju uczniów szczególnie zdolnych, którzy uzyskali najwyższe wyniki ukończenia szkoły podstawowej: takie dzieci mogą uczyć się w klasach profilowanych, gdzie poziom wymagań jest wyższy dzięki zwiększonej ilości godzin profilowanych (np. matematyczno - przyrodniczych lub humanistycznych).

Szkoła również zwraca szczególną uwagę na rozwój emocjonalny młodzieży, dzięki zaangażowaniu pedagogiczno-wychowawczemu nauczycieli. Każdy uczeń jest tu traktowany indywidualnie: zarówno ten zdolny, jak i taki, który sprawia problemy wychowawcze. Uczący tu nauczyciele zawsze reagują na wszelkie sygnały od rodziców i uczniów, które wymagają pomocy ze strony grona pedagogicznego. Myślę, że jest to szkoła kierowana z pomysłem na kształcenie szeroko rozumianego rozwoju w tym jakże trudnym, nie tylko dla rodziców, ale też i dla nauczycieli, wieku szkolnym.

Cieszę się, że na Pradze istnieje bardzo dobra szkoła gimnazjalna, do której z pełnym zaufaniem można posłać swoje dziecko: jestem przekonana, że edukacja pod okiem bardzo doświadczonej kadry pedagogicznej, dobrze wróży rozwojowi edukacyjnemu uczących się tu dzieci. Nie trzeba szukać miejsc w tak zwanych renomowanych gimnazjach w Warszawie, by mieć poczucie sukcesu edukacyjnego dziecka, ponieważ w Gimnazjum im. gen. Kazimierza Pułaskiego dzieci nie tylko bardzo rzetelnie mogą przygotować się do egzaminu gimnazjalnego, ale są bezpieczne i szczęśliwe.

Katarzyna Walentynowicz