Olimpus z języka angielskiego - etap szkolny 2015

14 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny olimpiady "Olimpus" z języka angielskiego. Do olimpiady przystąpiło łącznie 24 uczniów z wszystkich klas naszego gimnazjum. Wyniki będą znane w marcu a w oczekiwaniu na to trzymamy kciuki za wszystkich startujących. Organizacją etapu szkolnego "Olimpusa" z języka angielskiego zajęła się pani Agnieszka Boimska, nauczyciel języka angielskiego w naszym gimnazjum.

Projekty naukowe z języka angielskiego

Święta w krajach Anglosaskich

W dniach 18-22.2012r. uczniowie klas I, II, III przygotowali projekty językowe ukazujące różnorodność kulturową i religijną podczas obchodów grudniowych świąt. Uczniowie przedstawili prezentacje i projekty dotyczące żydowskiego święta Hannukah, Afro-Amerykańskiego święta Kwanza i w końcu chrześcijańskich obchodów Świąt Bożonarodzeniowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Projekty miały przybliżyć uczniom pojęcie wielokulturowości i wieloreligijności w otaczającym nas świecie,a w szczególności w krajach Anglosaskich.

Projekt HALLOWEEN

Uczniowie naszej szkoły w listopadzie 2010r. uczestniczyli w "projekcie halloween" mającym na celu przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętem Zmarłych w krajach anglojęzycznych. Uczniowie przygotowali typowe halloweenowe potrawy, konkursy i inne atrakcje związane z celebracją tego święta.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu była nauczycielka języka angielskiego p. Aleksandra Gilewska

W roku szkolnym 2013/2014 pani Gilewska również zorganizowała zajęcia z okazji Halloween. Poniżej galeria zdjęć z lekcji.