KLASA DZIENNIKARSKA

Wszystkich, którzy interesują się kinem, teatrem, pracą dziennikarza, zapraszamy do klasy dziennikarskiej. Jej atutem jest rozwijanie pasji dziennikarskich młodych ludzi. Atrakcyjne i innowacyjne metody nauczania oraz uczestniczenie  w zajęciach dodatkowych, pozalekcyjnych i pozaszkolnych, warsztaty i konkursy umożliwią kontynuację nauki w klasach szkół średnich o wybranym profilu.

Główne cele tworzonej klasy:

• rozwijanie zainteresowań kinem
  • poznanie historii kina, wybranych dzieł z klasyki kina
  • kształtowanie umiejętności analizy dzieła filmowego
  • przybliżenie tajników pracy dziennikarza
  • rozwijanie pasji dziennikarskiej
  • doskonalenie pisania tekstów dziennikarskich

Nauka w klasie dziennikarskiej zapewnia uczniom:

• dodatkowe lekcje języka polskiego
  • aktywny udział w życiu kulturalnym
  • współpracę z kinem Muranów w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”
  • warsztaty językowe