Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O naszej szkole

Nasze lekcje
   Nasze Gimnazjum nr 30 oferuje klasy z rozszerzoną edukacją w kierunku ekologiczno - matematycznym, lingwistyczno - medialnym, plastycznym lub klasy o profilu sportowym oraz klasy ogólne. Każdy może znaleźć coś dla siebie, rozwijać swoje zainteresowania oraz poszerzać swoją wiedzę i co najważniejsze - odpowiednio przygotować się do nauki w wymarzonej szkole średniej. 

 Uczymy się pilnie
   W naszej szkole oczywiście pilnie się uczymy. Z każdych lekcji i zajęć pozalekcyjnych, na jakie uczęszczamy, czerpiemy wiedzę na maxa. Staramy się my i nasi nauczyciele, by czas spędzony w szkole był przyjemny. Jesteśmy przecież w niej przez większość dnia. Wspólnie tworzymy dobrą atmosferę, nawiązujemy przyjaźnie i zdobywamy wiedzę. W przyszłości będziemy mile wspominać nasze gimnazjum. A w kadrze wnikliwego, szkolnego reportera, wyglądamy TAK.

 Po lekcjach
   Jeśli komuś nie wystarczą lekcje, zapraszamy na zajęcia pozalekcyjne. Pod czujnym okiem nauczycieli możemy rozwijać swoje indywidualne zainteresowania i pasje. Nauczyciele przedmiotów humanistycznych prowadzą koło dziennikarskie i warsztaty plastyczne. Zajęcia te wyzwalają w nas pomysłowość i inicjatywę. Dają także okazję do wykazania się tym uczniom, którzy na co dzień pozostają w cieniu koleżanek i kolegów wyróżniających się w nauce. Jeśli ktoś wykazuje się talentem muzycznym, wokalnym może przyłączyć się do chóru. 
Ze względu na coraz większe zainteresowanie naszą szkołą obcokrajowców, nauczyciele poloniści prowadzą specjalne zajęcia indywidualne i pomagają cudzoziemcom zrozumieć nie prostą przecież ortografię i gramatykę języka polskiego.
Konsultacje nauczycieli i zajęcia wyrównawcze pomagają tym, którzy z różnych powodów nie przyswoili materiału lub też chcą wiedzieć więcej. Nasi pedagodzy nie zapominają też o trzecioklasistach – możemy ćwiczyć, rozwiązywać testy na zajęciach przygotowujących do egzaminów.
Natomiast jeśli chcecie się zrelaksować zapraszamy na SKS! 
A jeśli do tej pory nic was nie zainteresowało, to może pomyślicie o nauce języka wschodniego? Zajęcia z języka rosyjskiego dają taką możliwość. Na pewno każdy może coś dla siebie znaleźć.

 Trenujemy ...
   Naszą chlubą są klasy sportowe. Od lat zdobywamy nagrody, medale, puchary, ale trzeba przyznać, że trenerzy nas nie oszczędzają. Biegi przełajowe, koszykówka chłopców, piłka ręczna czy piłka siatkowa to dyscypliny, w których czujemy się świetnie. Zobaczcie sami, co potrafimy … Więcej dowiecie się ze stron poświęconych tematyce sportowej.

Pracujemy nieustannie - projekty
  
Angażujemy się także w prace długoterminowe, czyli projekty. Wykonujemy je w grupach, a efekty swojej pracy przedstawiamy na forum klasy lub szkoły. W poprzednich latach braliśmy również udział w projektach ogólnoszkolnych - Praga, Warszawa, Mazowsze - Moja Mała Ojczyzna, Jestem kulturalny. Każda klasa pierwsza, pracując metodą projektu, poznaje dzielnicę, na terenie której znajduje się nasza szkoła, angażując się w projekt Praga Północ.
W bieżącym roku szkolnym nasi koledzy z klas drugich realizują kolejne ciekawe projekty:
- "Znane i mniej znane regiony Polski", 
- "Siedem cudów Warszawy",
- "Woda źródłem życia",
- "Trzymam formę, ponieważ prowadzę zdrowy styl życia".

 Jesteśmy artystami
  
Nauczyciele języka polskiego, i nie tylko, inspirują do działań artystycznych i wydobywają z uczniów talent aktorski. Każde ważne święto ozdobione jest występem. Można zobaczyć apele patriotyczne związane z takimi datami jak 11 Listopada, 3 Maja, czy też poczuć nastrój świąt, oglądając Jasełka. Zawsze również „artystycznie” witamy pierwszoklasistów na Ślubowaniu Klas Pierwszych oraz żegnamy trzecioklasistów.

 Jesteśmy kulturalni
  
Młodzież naszej szkoły często wychodzi do kin, teatrów, muzeów. Wszystkie klasy zwiedzają Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Zamku Królewskim biorą udział w lekcjach muzealnych. Nauczyciele dbają o to, aby tematy lekcji muzealnych były skorelowane z aktualnie omawianymi tematami na lekcjach.

Zwiedzamy
 
W ciągu roku szkolnego wiele klas wyjeżdża na wycieczki krajoznawcze. Dzięki temu poznajemy ciekawe miejsca w Polsce, a nawet za granicą. Poszerzamy swoją wiedzę na temat danego regionu, jego zabytków, ludzi z nim związanych. Nie zapominamy też o naszej stolicy - obowiązkowo każda klasa odwiedza Powązki, Stare Miasto, Wilanów. Nauczyciele języka polskiego co roku organizują wycieczkę śladami bohaterów "Kamieni na szaniec", a wszystkie klasy pierwsze poznają zabytki i ciekawe miejsca w naszej dzielnicy, spacerując ulicami Pragi Północ.

 "Tropami Gimnazjalisty"
  
Niemal od początku istnienia naszego gimnazjum uczniowie wydają gazetkę szkolną. Pracując w zespołach redakcyjnych, doskonalą swój warsztat pisarski, uczą się aktywnej postawy, zaangażowania i odpowiedzialności. Na stronach naszego szkolnego pisma możemy przeczytać, co ciekawego dzieje się w szkole, zapoznać się z twórczością naszych kolegów i koleżanek. 

 Nie taki język obcy straszny ...
  
W naszej szkole możemy uczyć się języka angielskiego i niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania oraz języka rosyjskiego od postaw - to innowacja wprowadzona w roku szkolnym 2013/2014. Praca przy tablicy interaktywnej, uczestniczenie w warsztatach językowych, konkursach, no i oczywiście realizacja nietypowych pomysłów naszych językowców sprawiają, że nie można się nudzić na lekcjach języków obcych. 

 Warsztaty językowe
  
Zespół językowców w Gimnazjum nr 30 co roku organizuje wiele dodatkowych zajęć, konkursów i form aktywności językowej mającej na celu zainteresowanie młodzieży kulturą i językiem krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Co roku w gimnazjum odbywają się warsztaty językowe organizowane przez AIESEC Uniwersytet Warszawski. Zajęcia prowadzone są przez obcokrajowców, z krajów z całego świata. Dotychczas naszą szkołę odwiedzili studenci z Chin, Egiptu, Grecji, Turcji, Kongo, Brazylii, Kazachstanu i Rosji. Studenci prowadzili zajęcia w języku angielskim, mające na celu przybliżenie kultury, tradycji i religii krajów egzotycznych dla naszych uczniów. Po cyklu tygodniowych warsztatów uczniowie mogą zweryfikować swoje wiadomości na temat świata i ich poziomu związanego z komunikatywnością i biegłością językową. Warsztaty są ogromną motywacją dla większości uczniów do nauki języka angielskiego. Jest to sytuacja, kiedy w praktyce gimnazjaliści muszą wykorzystać swoją wiedzę wyniesioną z lekcji.

   Nauczyciele języka angielskiego starają się, aby uczniowie mieli kontakt z kulturą krajów anglojęzycznych i realizując ten postulat, młodzież zabierana jest co najmniej raz w semestrze na przedstawienia anglojęzyczne do teatrów Buffo albo IMKA, granych m.in. przez trupy teatralne "The Bear Educational theatre", "The English Theatre Company". Przez ostatnie kilka lat uczniowie zdążyli zapoznać się zarówno z dziełami klasyków, jak i wieloma nowatorskimi projektami. Uczestniczyliśmy między innymi w: "Christmas Carol", "Not So Grimm Fairy Tales", "Blood Brothers", "Alice in Wonderland", "Red Riding Hood and Wolves", "Something blue", "The Detectives".

   Aby motywować młodzież do nauki w gimnazjum organizowane są konkursy, quizy i olimpiady językowe. Nauczyciele języków obcych starają się proponować szeroki wachlarz tych aktywności, aby zachęcić jak największą grupę młodzieży do wzięcia w nich udziału. Co roku przeprowadzamy dwie edycje konkursów "Olimpus" - wiosenną i zimową, a na początku roku szkolnego bierzemy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego i Niemieckiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie konkursy i quizy dotyczące wiedzy na temat krajów anglo- i niemiecko- języcznych. Konkursy te organizowane są co roku podczas Dnia Patrona naszej szkoły.

   Nauczyciele języka niemieckiego organizują z chętną młodzieżą wyjścia do Instytutu Austriackiego na zorganizowane zajęcia promujące naukę języka niemieckiego.

 Umiemy się dzielić
  
Nie przechodzimy obojętnie obok potrzebujących. Coraz chętniej angażujemy się w wolontariat. Współpracujemy z fundacjami: "Dziewczynka z zapałkami" (pakujemy zakupy w hipermarketach), "Zdążyć z pomocą" (zbieramy korki), każdego roku zbieramy pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W roku szkolnym 2011/2012 czytaliœmy bajki przedszkolakom w ramach akcji "Poczytaj mi przyjacielu".

 Zgrana klasa
  
Co roku wszystkie klasy rywalizują w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski o tytuł zgranej klasy i ciekawe nagrody. Konkurs ten złożony jest z kilku etapów, które związane są z różnego rodzaju świętami, uroczystościami lub po prostu wykorzystują pomysłowość naszych kolegów z samorządu. I tak na przykład uczniowie całej klasy na Święto Niepodległoœci musieli mieć jakiś element patriotyczny biało-czerwony (flaga, kotylion, strój), na Walentynki wykonywali kartkę walentynkową, a na Dzień Dziwaka przebierali się w wymyślone przez siebie stroje.