Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Brazylijska delegacja w Polsce

Brazylijska delegacja przyleciała do Polski, by zapoznać się z naszym systemem oświaty. Swój pierwszy dzień spędziła w Ministerstwie Edukacji Narodowej na rozmowach z obecną minister edukacji p. Anną Zalewską na temat nowej reformy, która zostanie wprowadzona w przyszłym roku szkolnym.

Brazylijska delegacja miała w planach odwiedzenie kilka szkół w Warszawie, aby zobaczyć, jak przebiega u nas szkolne życie, jak wyglądają nasze placówki. Mieliśmy zaszczyt należeć do grona szkół odwiedzanych przez zagranicznych pedagogów. Z przyjemnością oglądali lekcje klasy o profilu dziennikarskim, plastycznym i ekologicznym.

Delegacja była zachwycona naszą szkołą, robili zdjęcia, podziwiali i nie mieli ochoty opuszczać naszego gimnazjum.

 Brazylijska delegacja ma tydzień na zapoznanie się z naszym systemem szkolnictwa. Pomimo iż nasze gimnazjum jest powoli wygaszane, zrobiliśmy na nich wielkie wrażenie.

Natalia Kowalska, Julia Wiśniewska IIB


W ramach projektu MEN współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny nasza szkoła w roku szkolnego 2006/07 otrzymała nową pracownię komputerową oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które znajduje się w bibliotece szkolnej. Drugą pracownię otrzymaliśmy w czerwcu 2008 roku.