Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mistrzostwa Warszawy w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w ramach 50 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Od 22 do 30 marca w hali DOSiR Praga-Północ przy ul. Szanajcy 17/19 rozegrane zostały Mistrzostwa Warszawy w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w ramach 50 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W imprezie rywalizowało 18 najlepszych warszawskich gimnazjów, mistrzów poszczególnych dzielnic. Wśród finałowej osiemnastki znalazły się nasze uczennice, które kilka dni wcześniej zdobyły Mistrzostwo Dzielnicy.

W fazie eliminacyjnej pewnie pokonaliśmy 2:0 najpierw Gimnazjum nr 1 z Mokotowa a następnie Gimnazjum nr 101 z Wawra awansując do dalszej fazy rozgrywek. W ćwierćfinałach najpierw przegraliśmy 0:2 po dobrym meczu z późniejszym zwycięzcą mistrzostw Gimnazjum nr 35 ze Śródmieścia. Wygrana 2:0 z Gimnazjum nr 81 z Bemowa pozwoliła nam na awans do półfinałów. Dwa zwycięstwa 2:1 z Gimnazjum nr 49 z Woli i 2:0 z Gimnazjum nr 72 z Bielan  pozwoliły nam awansować do najlepszej czwórki. W meczu półfinałowym zabrakło bardzo niewiele, żeby zagrać o złoty medal. Przegraliśmy 0:2 po wyrównanej walce w obu setach na przewagi z Gimnazjum nr 18 z Pragi Południe. Mecz o brązowy medal był jednostronnym widowiskiem. Ulegliśmy zdecydowanie Gimnazjum nr 92 z Ursynowa, zajmując czwarte miejsce.

Skład reprezentacji Gimnazjum nr 30: Wiktoria Szwed (kapitan), Maja Knyziak, Daria Prozych, Nikola Kot, Magda Sikorska, Dominika Mutniańska, Magda Góra, Julia Duda, Paulina Olszewska, Ewa Koźmińska.

Trenerzy: Andrzej Sowa, Adam Beczek

Impreza, w której uczestniczyło ponad 200 młodych siatkarek przebiegała w przyjaznej, sportowej atmosferze przy dużym zainteresowaniu publiczności.

Na wielkie słowa uznania zasłużyli nasi kibice - uczniowie Gimnazjum nr 30, którzy cały czas żywiołowo i co godne podkreślenia kulturalnie dopingowali swoje koleżanki.


W ramach projektu MEN współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny nasza szkoła w roku szkolnego 2006/07 otrzymała nową pracownię komputerową oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które znajduje się w bibliotece szkolnej. Drugą pracownię otrzymaliśmy w czerwcu 2008 roku.