Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Patrona - 2017

3 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona naszego Gimnazjum – generała Kazimierza Pułaskiego. Zgodnie z tradycją uroczystości rozpoczął konkurs wiedzy o patronie. Uczniowie, którzy przeszli eliminacje, wystartowali w konkurencji „ jeden z dziesięciu”. Odpowiadali na pytania dotyczące postaci generała, jego rodziny oraz epoki, w której przyszło mu  żyć. Zwyciężył uczeń klasy IIIa  - Krystian Skudziński.

Kolejnym stałym punktem obchodów jest podsumowanie projektu realizowanego w klasach pierwszych poświęconego Pradze – Północ. Pierwszoklasiści  już w październiku rozpoczęli walkę od wycieczki po Pradze, potem wykonywali kolejne prace – sprawozdanie z wycieczki, plan dzielnicy. 3 marca trzyosobowe drużyny zmierzyły się w konkursie wiedzy o Pradze-  Północ. Zwyciężyli uczniowie klasy Ia, drugie miejsce – Ib, trzecie – Ic i czwarte – Id.

Dla uczniów klas drugich 3 marca był również ważnym dniem - nastąpiło bowiem podsumowanie projektów edukacyjnych. Uczniowie na początku roku wybrali tematy projektów i skrupulatnie realizowali jego założenia:
2a - W jaki sposób prawa fizyki są wykorzystywane w naszych domach?;
2b - Lotnisko Kultur:
2c - Sławni Polacy w Hollywood;
2d - Polscy Nobliści i ich zasługi dla ludzkości:
2s - Czas wolny dawniej i dziś - więcej podobieństw i różnic.

Uczniowie w tym roku wykazali się dużą kreatywnością. Formy prezentacji – przedstawienia, wywiady, filmy - zachwyciły jury. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano klasom IIb i IIc, drugie miejsce klasom IIa i IIs, zaś trzecie – klasie IId.

Ostatnim punktem obchodów było II Wielkie Praskie Dyktando., ale o tym wydarzeniu możecie przeczytać w oddzielnym artykule.

3 marca był intensywnym i ciekawym dniem. Do tego dnia wszyscy przygotowywaliśmy się starannie. To święto szkoły i dziękujemy  za wspólne działania.

Dzień Patrona 2...


W ramach projektu MEN współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny nasza szkoła w roku szkolnego 2006/07 otrzymała nową pracownię komputerową oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które znajduje się w bibliotece szkolnej. Drugą pracownię otrzymaliśmy w czerwcu 2008 roku.