Szkoła współpracy - ogólne założenia projektu

Nasza szkoła od lutego 2014 roku uczestniczy w projekcie: Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły.

Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola.

Wspólnie z rodzicami i uczniami opracowaliśmy nasze cele i zasady współpracy.

Nasze cele

1. Opracowanie jednolitego, przyjaznego, integrującego i spójnego systemu współpracy szkoły z rodzicami.
  2. Zwiększenie zaangażowania rodziców w realizacje zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych szkoły
  3. Rozwijanie poczucia współodpowiedzialności rodziców za efekty pracy szkoły.
  4. Doskonalenie form wzajemnej współpracy, integracja wszystkich podmiotów
  5. Uzgodnienie wspólnego systemu oddziaływań wychowawczych
  6. Wypracowanie przyjaznego klimatu współpracy opartego na partnerstwie i rzeczywistym dialogu

Zasady współpracy w ramach