Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światoteka zaprasza - informacje o zajęciach

Praska Światoteka na młodzież czeka!

 Praska Światoteka zaprasza na zajęcia w ramach projektu TU PRAGA WAW PL. Projekt ten skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat zamieszkujących warszawską Pragę Północ.
W ofercie zajęć znajdują się m. in. warsztaty: teatralne, filmowe, reporterskie, zajęcia montażu filmowego, animacji poklatkowej czy realizacji radiowej. Co tydzień można też obejrzeć filmy
w ramach Światotekowego Klubu Filmowego oraz spotkać się z ciekawymi gośćmi Światoteki.

Dokładny plan zajęć można znaleźć na szkolnej tablicy informacyjnej, stronie internetowej www.tupraga.waw.pl oraz na naszym facebooku: www.facebook.com/swiatoteka

 

Zajęcia teatralne - jeśli nigdy nie miałeś kontaktu z teatrem będzie to na pewno początek świetnej przygody. Jeśli masz już za sobą jakieś doświadczenie, przyjdź razem z nami doskonalić swój warsztat.  Poprzez ćwiczenia z zakresu: integracji grupy, ruchu na scenie, interpretacji tekstu, improwizacji
i budowy etiud, ogrywania przestrzeni, kostiumów i rekwizytów będziemy poznawać tajniki pracy aktora. Dużą część zajęć poświęcimy również na ćwiczenia umożliwiające poznanie swoich mocnych stron oraz technik autoprezentacji.

Zajęcia filmowe - podczas zajęć uczestnicy poznają warsztat filmowca od podstaw. Zajęcia pokazują jak powstaje film, od pomysłu poprzez tworzenie scenariusza, pracę reżysera, operatora a na zdjęciach kończąc. Zajęcia dają również możliwość poznania nowych miejsc oraz innych osób. U nas realizujemy Twój projekt, więc jeśli masz pomysł na film, nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrealizować go wspólnie z nami.

Zajęcia reporterskie - podczas zajęć uczestnicy poznają technikę pisania artykułów prasowych,
a także realizują różne formy reportażu radiowego oraz telewizyjnego. Wspólnie będziemy dokumentować wydarzenia na terenie Pragi, oraz rozwijać zainteresowanie otoczeniem.

Montaż wideo - przycinanie, przenoszenie, kadrowanie, przenikanie klipów, efekty specjalne, montaż dźwięku czy tworzenie grafiki i napisów, to tylko część umiejętności jakich nauczymy Cię na zajęciach z montażu filmowego.

Animacja poklatkowa - na zajęciach dowiesz się skąd wzięła się animacja poklatkowa oraz kto i kiedy ja wymyślił, a ponadto będziesz mieć oczywiście możliwość wykonania swojej animacji.

Realizacja radiowa- program zawiera elementy dotyczące etyki dziennikarskiej, prawa prasowego, roli mediów w społeczeństwie, komunikacji interpersonalnej oraz montażu materiałów dźwiękowych. Uczestnicy dowiedzą się również jak konstruować pytania, redagować materiały prasowe, a także jak reagować na agresje rozmówcy. Na zakończenie zajęć uczestnicy przygotowują autorski program radiowy, który nagrywają a następnie montują.

Światotekowy Klub Filmowy - to wspólne piątkowe oglądanie filmów, a po nim krótka dyskusja. Każdy chętny będzie mógł napisać swoją recenzję i umieścić ją na naszej stronie internetowej.

Kulturalna Praga - cotygodniowe spotkania z ciekawymi ludźmi. Będziemy gościć aktorów, reżyserów, dziennikarzy, muzyków, blogerów, osoby związane z rękodziełem, oraz innych pozytywne zakręconych ludzi, którzy będą dzielić się z nami swoją pasją. Podczas spotkań odbywać się będą projekcie filmów, debaty, dyskusje a także warsztaty.

Zajęcia odbywają się w Praskiej Światotece przy ulicy Szwedzkiej 6/82

Zapraszamy!

W ramach projektu MEN współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny nasza szkoła w roku szkolnego 2006/07 otrzymała nową pracownię komputerową oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które znajduje się w bibliotece szkolnej. Drugą pracownię otrzymaliśmy w czerwcu 2008 roku.